baner low

گواهینامه IMS

 IMS

گواهینامه IMS

گواهینامه IMS ارزان ، فوری ، سریع وحتی رایگان ازجمله خدماتی استکه مرکز ماارائه میکندو سازمانها بادریافت ISO 9001 , ISO 45001 , ISO 14001 میتوانند IMS رادریافت کنند.

گواهینامه IMS مخفف Integrated management system بصورت گواهینامه وجود ندارد وفقط یک اصطلاح محسوب میشود. اگرمجموعه ای سه ایزو ISO 9001 و ISO 14001  و ISO 45001 رابطور همزمان طراحی و پیاده سازی کرده باشد اصطلاحا گفته میشود مجموعه دارای سیستم مدیریت یکپارچه IMS است. IMS مخفف عبارت سیستم مدیریت یکپارچه میباشد ، اگر مجموعه ای فقط  ISO 14001 و ISO45001 را پیاده سازی کرده باشد HSE - MS  دریافت میکند.

البته ناگفته نماندکه مراکز ثبت و صدور گواهینامه های ایزو برای IMS نیز گواهینامه IMS صادر میکنند. IMS گویای مهارت مجموعه ها به طراحی و پیاده سازی سه ایزو  ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 میباشد. این گواهینامه تحت اعتبارIAF نخواهد بود و CB های خصوصی درداخل کشور فقط این گواهینامه را صادر میکنند IAF یک انجمن اعتبار دهنده ی بین اللملی میباشد. AB ها باهم این انجمن را ایجاد نموده اند. سیستم مدیریت یکپارچه چندین استاندارد مدیریتی را که یک سازمان در آن ثبت شده است ،ترکیب میکند . سیستم های مدیریت از طریق یک سیستم با فرآیندهایی که الزامات استاندارد را پوشش می دهند توسعه داده شده ، پیاده سازی و نگهداری میشوند.

معمولا مدیران محیط زیست بیشترین وقت خود را صرف تعمیر خسارت و تلاش برای حفظ انطباق با مقررات در حال افزایش در تعداد و پیچیدگی های محیط زیست میکنند. برنامه ریزی و توسعه IMS علاوه بر موارد مرتبط با سلامتی ، ایمنی و تعهدات زیست محیطی ، باید شامل شناسایی خطرات و فرصتهایی باشد که می تواند بر سازمان تاثیر بگذارد ، از جمله خطرات تجاری و کیفی آن ، براخی از مناطق ممکن است راحت تراز سایرین ادغام شوند و به همین ترتیب ممکن است سیستم ها کاملا یکپارچه یا جزئی باشند.

معرفی سیستم مدیریت یکپارچه براساس کیفیت موسسه انگلستان ، یکپارچه سازی شده است و ترکیبی است ازتمام شیوه های مدیریت داخلی به یک سیستم بگونه ای اجزای سیستم نمیباشد اما مرتبط به بخش جدایی ناپذیر از سیستم مدیریت شرکتهاست میباشد. به عبارت ساده تر ، سیستم مدیریت یکپارچه سیستم مدیریتی استکه ترکیبی از همه اجزای یک کسب و کار به یک سیستم منسجم تا دستیابی به هدف آن را قادر میسازدو ترکیبی از سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001 و سیستم های مدیریت ایمنی ISO 45001   نیز باشد امااین استاندارها با هم ادغام شده است.
کیفیت IMS درکیفیت چیست؟ یک سیستم مدیریتی یکپارچه میتواند ازطریق افزایش کارآیی و اثربخشی و کاهش هزینه ضمن کاهش حداقل اختلال ناشی از چندین ممیزی خارجی ، به سازمان شما سود برساند. هدف IMS چیست؟ یک سیستم مدیریتی یکپارچه  IMS همه سیستم ها و فرآیندهای یک سازمان دریک چارچوب کامل ادغام میکند ، واین امکان را میدهد تایک سازمان بعنوان یک واحد با اهداف متحد فعالیت کند. علاوه براین ، ارتباط بین مدیریت کیفیت با سیستم مدیریت ریسک باید بعنوان سیستم مدیریت است باعث افزایش اثربخشی IMS شناسایی شده است. بنابراین ، سیستم مدیریت ریسک  ایزو۳۱۰۰۰ نیز بعنوان بخشی از ادغام ارائه شده است. درحال حاضر محیط رقابتی ، افزایش فشار و نیاز مشتریان و یا ذینفعان آنرا اجباری ویژه سازمان به پیشنهاد سیستم و استانداردهای جدید است. این مقاله در مورد مزایای ادغام ، اجزای سیستم مدیریتست و میتواند همگرا و رویکرد پیاده سازی ارائه شده است.
سیستم مدیریت یکپارچه IMS بعنوان یک سیستم شناخته شدست اجزای کسب و کار را به یک سیستم ادغام میکند. پیاده سازی IMS شامل ایزو 9001 مدیریت کیفیت , ایزو 14001 مدیریت محیط زیست و بهداشت حرفه ای و مدیریت ایمنی ۱۸۰۰۱ OHSAS اما نه فقط بدین استانداردها محدود. است.  ادغام ترکیبی است تحکیم شیوه های مدیریت داخلی را به یک سیستم ، بنابراین سیستم به شکل یک بخش جدایی ناپذیر از سیستم مدیریت مرتبط است. سازمان ها نیاز به اقدام ویژه به اشتراک گذاری ابزار ، روش ها و مدیریت سیستماتیک از مناطق مختلف ، و تحقق استاندارد های مختلف و یا مدل های حاکم بر سیستم های مدیریت.
گواهینامه IMS را ارما بخواهید گروه بین المللی ثبت و ارتقاﺀ برند و توسعه سازمانی سامان کاران

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
  • تهران - جنت آباد - بلوار مجاهد کبیر - کوچه بنفشه 11 - پلاک 108 - طبقه سوم - واحد 8
  • 44810270- 021
  • 9691207- 0921
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا